gototopgototop
01 листопада 2012

Реставрація надгробків

Написав  gravecare

Щороку група українських та польських спеціалістів реставрує нагробки видатних львів’ян, представників різних національностей на Личаківському цвинтарі.

Вартість робіт з реставрації надгробків на Личаківському цвинтарі за 2008-2012 рр у рамках українсько-польського проекту «Збереження спільної культурної спадщини» склала 6 млн 590 тис. грн, інформує прес-служба ЛМР.

Відповідно до цього проекту усі роботи фінансує Міністерство культури національної спадщини Республіки Польща, а виконують роботи спільно львівські та польські фахівці.

Цьогорічний етап реставраційних робіт охопив надмогильний пам’ятник Мечислава Потоцького, реставратора пам’ятників Східної Галичини, ансамбль з трьох пам’ятників сім’ї Вейгл, сімейну гробницю львівського музейника Ілларіона Свєнціцького, надмогильний пам’ятник історика і письменника Антонія Яблоновського, надмогильну плиту Зосі Ланг, зазначили у департаменті культурної спадщини Міністерства культури і національної спадщини Республіки Польща.

У попередні роки також було проведено комплексні професійні реставраційні роботи на 22 надмогильних пам’ятниках та гробницях, зокрема: вірменських архієпископів Самуїла Стефановича та Ісаака Ісаковича, українського філолога та літературознавця Омеляна Огоновського, художника Артура Гроттгера, історика та письменника Кароля Шайнохи, українського поета та письменника Маркіяна Шашкевича, учня Фредеріка Шопена, композитора та піаніста, засновника Львівської консерваторії Кароля Мікулі, політика, голови парламенту Австро-Угорщини Францішека Смольки, відомих німецьких скульпторів Гартмана Вітвера та Антона Шімсера, українського історика, етнографа та публіциста Дениса Зубрицького, письменниці та публіцистки Габріели Запольської.

За словами представника Міністерства культури і національної спадщини Республіки Польща Міхала Міхальські, реставрацію надгробків у рамках проекту продовжать і у наступному році.

Джерело: www.032.ua

Прес-центр Gravecare Service Новини Реставрація надгробків
Додати в:   

Географія проекту

На сьогоднішній день ми надаємо послуги по догляду за могилами у Львові, Тернополі та Ужгороді, Львівській, Тернопільській та Закарпатській областях. У недалекому майбутньому, діяльність нашої компанії буде розширюватися по всій Україні. Запрошуємо до співпраці!