gototopgototop

Цвинтарі міста Тернопіль

Написав  gravecare
Оцінити
(3 голоси)

Микулинецький цвинтар відкритий з 1840р. для поховання жителів м.Тернопіль. Знаходиться по вул.Микулинецькій. Навпроти знаходиться єврейський цвинтар, який є закритим з 1839 року.

На Микулинецькому цвинтарі поховано багато видатних діячів української історії та культури: першим на цвинтарі був похований ченець Стелінг (23.02.1841) Збереглись могили Бауеру М. (скульптор Йоан Шімзер Ст), Анни та Емілії Губер (скульптор Павло Евтельє), Лучаківського В.Д., о.Володимира Громницького, Калини В.І. Також тут спочили: діячі ОУН Пришляк Я. і Голояд П., бургомістри Погорецький Ф. і Лучаківський В., генерал Армії УНР Мєшковський Є., підхорунжий УГА Лев Лукашевич, поручник УПА О.Польовий - "Остап", поети Демків Б., Вихрущ В., артисти Бенцалева Т., Загребельний П., Калин В., Коваль С., Онипко С., сотні Січових Стрільців, які полягли в боях з окупантами.

У 1920 р. було насипано 8 могил Січовим Стрільцям, встановлені дубові хрести і побудовано паркан із зображенням Тризуба які зруйновано під час Другої Світової війни. Радянська влада у 1976 році зруйнувала памятники бульдозерами. У 1989 році тернополяни впорядкували могили, встановили хрест, а у 2000 р. громада реконструювала - встановлені 8 мальтійських хрестів, головний козацький хрест і гранітна плита. У 12 ряду розташований меморіал вояків бельгійського бронедивізіону, які загинули на Тернопільщині в 1916-17рр. Елітний бельгійський бронедивізіон АСМ було створено 1 грудня 1914 року з метою підтримки Росії в Першій Світовій війні. Про дивізіон та вояків Августа Тірі написав книгу – "Пілігрими Великої війни".

Недалеко від меморіалу Українським Січовим Стрільцям спочили німецькі солдати які воювали в Першій Світові війні. У Тернополі полягли близько 8000 німецьких вояків. Усі загиблі були поховані з лівого боку Микулинецького кладовища.

Німецьке військове поховання Першої Світової Війни

На Микулинецькому цвинтарі у 1864 р. єзуїтами споруджено гарну простору капличку. З часом її передали у розпорядження тернопільського римо-католицького настоятеля. Сьогодні костелом користуються римо-католики міста. В стіни костелу на честь знаменитих тернополян вмуровано 18 пам’ятних таблиць.

Цвинтар в с.Підгороднє

Цвинтар в с.Підгороднє площею 16 га. відкрите порівняно недавно для захоронень жителів міста. Розташоване в 3 км від Тернополя.

 

З питань замовлення ритуальних послуг: благоустрій та прибирання могил в Тернополі (Тернопільської області), реставрація могил і пам'ятників, пошук поховань на території кладовищ просимо звертатися за допомогою Онлайн-форми замовлення послуг або ж будь-яким доступним способом в розділі КОНТАКТИ

Схожі матеріали (по тегу)

Детальніше в цій категорії: Кладовища міста Ужгород »
Прес-центр Цвинтарі Цвинтарі від партнерів Тернопіль
Додати в:   

Географія проекту

На сьогоднішній день ми надаємо послуги по догляду за могилами у Львові, Тернополі та Ужгороді, Львівській, Тернопільській та Закарпатській областях. У недалекому майбутньому, діяльність нашої компанії буде розширюватися по всій Україні. Запрошуємо до співпраці!